Do Wygiełzowa zaproszono twórców ludowych i rzemieślników, którzy zaprezentują swoje wyroby rzemieślnicze i zaproszą do bezpłatnego uczestnictwa w warsztatach. Odwiedzający wydarzenie goście będą mogli uczestniczyć w różnorodnych warsztatach.
Podczas wydarzenia plenerowego "Ziemniaczysko pod Lipowcem" zaprezentują się trzy Miejscowości Tematyczne: Bolęcin – Wioska pod Skałą, Dulowa – Zaginiona Wioska oraz Zagórze – Wioska u Źródła.
Podczas wydarzenia „Ziemniaczysko pod Lipowcem” Ochotnicza Straż Pożarna z Kwaczały zaprezentuje m.in.: tradycje pożarnicze, jak również wyposażenie i galowego, służbowego i specjalnego zabytkowy wóz strażacki z Muzeum z Alwerni.
W trakcie wydarzenia górnicy pracujący w Zakładzie Górniczym „Janina” w Libiążu przy Tauron Wydobycie S.A. zaprezentuje historię i tradycje przemysłu górniczego.
Członkinie Koła Koronki Klockowej zapraszają dorosłych oraz dzieci do poznania i wkrocenią w fascynujący świat koronki klockowej.
W dniu 6 września 2015 r. podczas wydarzenia "Ziemniaczysko pod Lipowcem" Koła Łowieckie zaprezentują bogatą kulturę, tradycje i zwyczaje łowieckie Ziemi Chrzanowskiej.
Podczas imprezy "Ziemniaczysko pod Lipowcem" na terenie Skansenu swoją działalność kulturalną zaprezentuje Trzebińskie Centrum Kultury w Trzebini.
Podczas wydarzenia „Chrzanolandia zaprasza na Ziemniaczysko … pod Lipowcem” Powiatowa Rada Bartnicza zaprezentuje tradycje pszczelarstwa na Ziemi Chrzanowskiej.
LGD „Partnerstwo na Jurze” rozpoczyna prezentować atrakcje, w których będzie można uczestniczyć w trakcie „Ziemniaczyska pod Lipowcem” w dniu 6 września 2015 r. na terenie Skansenu w Wygiełzowie. Dzisiaj prezentujemy stoisko Stowarzyszenia Ziemi Lipowieckiej.
Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym pt. „Słodkie PrzySmaki z Chrzanolandii” organizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze” w ramach plenerowego wydarzenia „Chrzanolandia zaprasza na … Ziemniaczysko pod Lipowcem”. Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja produktów lokalnych wytwarzanych metodami tradycyjnymi, wymiana doświadczeń i przepisów oraz ukazanie bogactwa i zasobności Ziemi Chrzanowskiej.