UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Piątek, 10 czerwca 2016
XXII Przegląd Zespołów Obrzędowych

16 maja 2016 roku na terenie Skansenu w Wygiełzowie Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny zorganizowało XXII Przegląd Zespołów Obrzędowych „Po krakowsku”.

Tematem tegorocznego przeglądu było „Dzieciństwo”, w którym wystąpiły Koła Gospodyń wiejskich i Zespoły Śpiewacze z powiatu krakowskiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego prezentując dawne obrzędy i zwyczaje ludowe związane z dziećmi. Pokazom scenicznym towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego.

Jury konkursowe po obejrzeniu wszystkich prezentacji, w oparciu o kryteria zawarte w Regulaminie Przeglądu przyznało następujące miejsca i nagrody:
I miejsce dla Zespołu Regionalnego Brzeszczanki za obycie sceniczne, interpretację i styl wykonania, bogactwo treści etnograficznych oraz autentyczność przekazu
II miejsce dla Zespołu Śpiewaczego Malwa z Gorzowa za dobór repertuaru, zgodność z tradycją regionu, walory brzmieniowe oraz umiejętne włączenie kilku pokoleń w prezentacje zwyczajów
III miejsce dla Zespołu KGW Macierzanki z Żarek za walory etnograficzne przedstawienia

Nagrodę specjalną przyznano Zespołowi Pieśni i Tańca Krakowiaczek z Grojca za profesjonalizm.

Ponadto Jury postanowiło przyznać dodatkowo nagrody rzeczowe dla
- KGW Gromcaneczki
- KGW Mętkowianki
- Zespołu Śpiewaczego Chełmkowianki
- osoby odgrywającej postać dziadka z LGW Lipowianki
- chłopca z Zespołu Śpiewaczego Malwa z Gorzowa
- dziewczynki z Zespołu Śpiewaczego Bobrowianki

Wszystkim nagrodzonym i uczestniczącym Zespołom Folklorystycznym oraz Kołom Gospodyń Wiejskich serdecznie gratulujemy.

KGW Gromiec

 

KGW Mętków

2016.06.12_obrzędy MNPiE Zl.JPG

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze