UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Poniedziałek, 11 stycznia 2016
Tradycyjne Spotkanie Noworoczne w Kole Gospodyń Wiejskich w Gromcu

W sobotnie popołudnie w dniu 9 stycznia 2016 roku Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” uczestniczyła w Spotkaniu Opłatkowym, zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gromca.

Zaproszonych gości i mieszkańców powitała Pani Melania Mańka, przewodnicząca gromieckiego Koła Gospodyń Wiejskich. Złożyła wszystkim życzenia: zdrowia, szczęścia, miłości najbliższych, i aby Nowy 2016 Rok pozwolił zrealizować plany, dotrzymać podjętych decyzji, pokonać trudności losu. Podziękowała za współpracę: Gminie, sołectwu, szkole, przyjaciołom, mieszkańcom i LGD.

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się schola, działająca przy parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Gromcu z repertuarem kolęd. Następnie Koło Gospodyń Wiejskich z Gromca, przy akompaniamencie akordeonu zaśpiewało kilka tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek.

Ten niezwykle miły dzień uświetniło piękne Przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Marii Konopnickiej w Gromcu. Spektakl przeniósł widzów w wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się dzieciatko Jezus. Uczniowie wcielili się w role Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy, Trzech Króli i zwierzątek przybywających złożyć pokłon Jezusowi, narodzonemu w ubogiej stajence. Grze aktorskiej towarzyszyła muzyka w wykonaniu „Wiolinek”, wokalistów solowych oraz instrumentalistów. Jasełka bardzo spodobały się publiczności, która nagrodziła wykonawców gorącymi oklaskami.

Następnie uczestnicy uroczystości przełamując się opłatkiem złożyli sobie życzenia i zasiedli do wigilijnego stołu. Uroczystość upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze, pozwoliła na bliższe poznanie się zebranym gościom, a także na integrację osób z różnych środowisk. Był to czas wspomnień i dyskusji na różne tematy oraz śpiewania kolęd.

LGD „Partnerstwo na Jurze” serdecznie dziękuje za zaproszenie na Noworoczne Spotkanie Opłatkowe. Dostrzegamy w tym geście uznanie dla LGD, która pragnie brać udział w życiu lokalnych społeczności

Wszystkim małym utalentowanym aktorom, niezwykłym Opiekunom, szanownym Rodzicom składamy gorące i serdeczne gratulacje, życząc dalszych sukcesów.

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Paniom: Jolancie Szczerbowskiej i Grażynie Stawarczyk.

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze