UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Piątek, 22 listopada 2013
Jubileusz 75 – lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Dulowej, 10 - lecia Zespołu Folklorystycznego „Dulowiacy” oraz 30 – lecia działalności twórczej Haliny Duda

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” uczestniczyła w uroczystościach Jubileuszowych 75 – lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Dulowej i 10 – lecia Zespołu Folklorystycznego „Dulowiacy” oraz 30 – lecia działalności twórczej Pani Haliny Duda.

Zaproszonych gości powitała Pani Halina Duda Przewodnicząca dulowskiego koła i założycielka „Dulowiaków”, która w swym wystąpieniu podziękowała Członkom za dotychczasową pracę i zaangażowanie w życie społeczne.

Działalność Koła Gospodyń Wiejskich w Dulowej i „Dulowiaków” opiera się przede wszystkim na kultywowaniu tradycji, obrzędów i obyczajów. W swej karierze reprezentowali Małopolskę zostając laureatem wielu nagród i wyróżnień. Od 2003 roku Przewodniczącą KGW w Dulowej jest Pani Halina Duda, która sama także obchodziła w sobotę jubileusz 30 - lecia swojej pracy twórczej. Na  ręce Jubilatki Pan Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego wręczył medal Polonia Minor za kultywowanie tradycyjnych obrzędów i zwyczajów oraz pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców.  Marszałek uhonorował również dwie Jubilatki, które tego dnia świętowały 85 urodziny, Panią Irenę Wentrys, która reaktywowała Koło Gospodyń Wiejskich w Dulowej po II wojnie światowej i Panią Krystynę Olczyk, członkinię koła od czasów powojennych.

W gronie nagrodzonych przez Jubilatów „Malowanym piórem” (namalowane pawie pióro na krawacie) dla osób zasłużonych dla kultury ludowej regionu znaleźli się m.in.:  Pan Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego i Pan Jerzy Kasprzyk - Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze”.

W programie święta nie zabrakło pokazów artystycznych w wykonaniu uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej, którzy odśpiewali ludowe pieśni i zaprezentowali pokaz mody folkowej. Zespół Folklorystyczny "Dulowiacy" zaprezentował pokaz zrekonstruowanych strojów ludowych Krakowiaków Zachodnich, które powstały pod pieczą Pani Haliny Duda. Podczas uroczystości promowano produkty lokalne: rękodzieła, folklor i kulinaria. Cała impreza zakończyła się biesiadą wiejską, na której nie zabrakło tradycyjnych „Ziemniaków po cabańsku”.

galeria zdjęć

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze