UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Sroda, 17 stycznia 2018
Krynica Zdrój 11-12-.01.2018

Nasze Stowarzyszenie wspólnie ze Stowarzyszeniem "Gościniec 4 Żywiołów" oraz Stowarzyszeniem "Dolina Karpia" w dniach 11-12 stycznia 2018 na obszarze Krynickiej Organizacji Turystycznej uczestniczyło w szkoleniu „Zarządzanie lokalnymi organizacjami turystycznymi i promocją turystyczną” połączonym z wizytą studyjną, które realizowane jest w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Szkolenie Lokalnych Grup Działania otworzył Daniel Lisak, kierownik biura Krynickiej Organizacji Turystycznej (KOT), który przywitał uczestników.

Zajęcia rozpoczęła Elżbieta Tomczyk-Miczka. Dziennikarka, podróżniczka, znawczyni kultury. Autorka albumów poświęconych kulturze kulinarnej Polski i świata. Laureatka Nagrody Magellana, za najlepszy przewodnik kulinarny. Pani Elżbieta nakreśliła uczestnikom, podstawy prawne, mówiła jak zakładać Lokalne Organizacje Turystyczne (LOT), jak funkcjonują najlepsze LOT-y. Udzieliła słuchaczom wielu porad praktycznych "bo to jest najważniejsze, żeby nie otwierać kolejnych drzwi w poszukiwaniu inspiracji i nie popełniać błędów, które inni mają już poza sobą".

Kolejnym wykładowcą była Barbara Tekieli, aktualnie Sekretarz Zarządu LOT „Wielki Gościniec Litewski” (WGL), która opowiedziała o WGL, anonsując jego aktywnych członków. Przedstawia tematykę promocji dla produktów turystycznych, omówiła problemy, na które mogą natknąć się nowo zakładane LOT-y. Pani Barbara podkreślała, że szczególnie ważna jest dobra współpraca LOT-ów z lokalnymi samorządami.

Ostatnim szkoleniowcem był  Daniel Lisak, który przedstawił aspekt gospodarczy i omówił możliwości korzystania przez LOT-y z dotacji, grantów i funduszy celowych na przykładzie swojej rodzimej organizacji.

Na szkoleniu przybliżono jego uczestnikom trudności, które napytają LOT-Y na początku i w trakcie swojej działalności oraz mówiono metody rozwiązywania problemów, co w dużym stopniu powinno ułatwić powstawanie tego typu organizacji.

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze