UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Czwartek, 22 września 2016
Jubileusz 80 lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich z Okleśnej

Koło Gospodyń Wiejskich w Okleśnej powstało w 1936 roku. Nie bez kozery o 80-leciu mówi się „dębowe gody”. Długowieczność i potężny wygląd dębu wywarły na ludziach takie wrażenie, że stare okazy były przez większość pierwotnych ludów białych czczone jako drzewa święte. Tak samo Nasze Panie z KGW z racji ogromnego wkładu w rozwój społeczeństwa powinny być wznoszone na piedestał.

A co takiego wniosły Koła i ich członkinie? Począwszy od pracy, która jest widoczna dla mieszkańców Okleśnej – kultywowania tradycji, pielęgnowania kultury poprzez występy, organizowanie lokalnych spotkań czy dożynek. A skończywszy na nauce podstawowych ale jakże ważnych umiejętności dnia codziennego – szycia, gotowania, pieczenia oraz prac gospodarskich.

Niejeden mąż który zachwyca się nad smakołykami przyrządzonymi przez swoją żonę powinien pomyślec że to właśnie zasługa pań z KGW i to im tak naprawdę podziękować.

Nadszedł zatem czas na świętowanie tego jakże pięknego jubileuszu 80 lecia, które odbyło się 17 września 2016 roku.

Jak tradycja nakazuje każda taka uroczystośc rozpoczyna się mszą świętą – która jest podziękowaniem za lata organizacji i prośbą o dalsze jej prężne trwanie przez długie lata. Po pięknej uroczystości kościelnej goście zgromadzili się w domu ludowym w Okleśnej. Moc podziękowań, ciepłych słów w kierunku naszych jubilatek była ogromna. A Panie mając to w swoim zwyczaju odwdzięczyły się wszystkim przybyłym występami oraz poczęstunkiem godnym najwyższych.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i jeszcze raz w imieniu Prezesa Jerzego Kasprzyka, całego Zarządu oraz pracowników życzymy długich lat tak znakomitej pracy i działań.

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze