UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Czwartek, 22 września 2016
Obchody 400 lecia Klasztoru w Alwerni

O wyjątkowości Klasztoru i miejsc mu przyległych wiedzą na pewno wszystkie osoby które Klasztor odwiedziły.

Już w XIXw. zachwycano się niezwykłym usytuowaniem Klasztoru w Alwerni i przyrody go otaczającej, tak wówczas pisano w przewodnikach o Alwerni i Klasztorze:

,,...Na wysokiej ciemnym borem pokrytej górze, w samotnem i dzikiem ustroniu sprzyjającóm świętym rozmyślaniom, stoi kościół a przy nim klasztór tak zwanych w Polsce XX. Bernardynów (Fratr. min. S. Fran. de Observantia). Miejscu temu nadano nazwę Alwernia, od pustyni leżącej nad rzeką Arno w Toskanii, pamiętnej mieszkaniem S. Franciszka, ustawodawcy zakonnikow tu istniejąych...” i tak pozostało do dzisiaj, a trochę lat już minęło od założenia Klasztoru.

Minęło dokładnie 400 lat i to z tej okazji odbyła się impreza jubileuszowa w dniu 18.09.2016r, dzięki której parafianie, sympatycy, odwiedzający mogli poznać historie tego pięknego miejsca.

Obchody jubileuszu rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą której przewodniczył O. Biskup Damian Muskus OFM.

Kolejnym punktem wydarzenia był koncert chóru muzyki rozrywkowej ,,JASZCZURY” który wprowadził zgromadzonych gości w odpowiedni nastrój zadumy i zamyślenia.

Kulminacyjnym punktem imprezy były pokazy i animacje multimedialne laserowe oraz świetlne zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania ,,Partnerstwo na Jurze”  w ramach marki ,,Chrzanolandia” przy współpracy finansowej Burmistrza Gminy Alwernia Tomasza Siemka.

Na początek  widowisko ,,Światło i Dźwięk” rozpoczęte przez duet muzyków grających na skrzypcach oraz harfie laserowej. Następnie animacja laserowa pokazująca historie i dzieje miejscowości Alwernia i historie Klasztoru oo. Bernardynów. Pokaz laserów przestrzennych zapoczątkowano zadymieniem przestrzeni, które stworzyło odpowiednie tło do artystycznych pokazów. Można było zobaczyć na twarzach zgromadzonych gości  zaciekawienie i zachwyt nad nowoczesną sztuką. Przybyli sympatycy i parafianie po niezwykłych doznaniach artystycznych mogli uczestniczyć w pokazie sztucznych ogni które świetnie wpisały się w całą atmosferę wydarzenia.

Podczas całego przedsięwzięcia towarzyszyły trzy wystawy w ramach wydarzenia artystycznego ,,Ogrody Sztuki”.

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze