UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Czwartek, 08 września 2016
Wydarzenia na Dużej Scenie - Ziemniaczysko Pod Lipowcem 2016

Oj działo się, działo! Szósty już raz mogliśmy uczestniczyć w  największej imprezie powiatu chrzanowskiego: ,,Ziemniaczysko pod Lipowcem”, organizowanej przez Lokalną Grupę Działania ,,Partnerstwo na Jurze”.

Wśród krętych alejek Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie, na terenie którego odbywała się impreza, każdy w końcu musiał trafić na amfiteatr, gdzie czekała moc atrakcji i wydarzeń.

Występy artystyczne na dużej scenie zainaugurowały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Regulicach. Maluchy zaprezentowały piękne stroje, ale przede wszystkim umiejętności, zaangażowanie  i niezwykłe układy choreograficzne. Jesteśmy pełni podziwu dla naszych najmłodszych artystów!

Nie zabrakło również zespołu ,,Krakowiaczek” z Grojca, Ci młodzi charyzmatyczni ludzie udowodnili nam, że czuwają nad tradycyjnymi tańcami, śpiewami oraz strojami. Uznanie oraz aplauz publiczności zyskały również Cheerleaderki z SSiPK Kwaczały, pokazując skomplikowane układy taneczne. Klasę, zaangażowanie, piękne stroje i taniec zaprezentował publiczności zespół Ali i Babki. Publiczność zaskoczyło Koło Gospodyń Wiejskich z Gromca, w sposób zabawny i humorystyczny prezentując przedstawienie Kabaretu ,, Uśmiech traktorzysty”.

Zaraz po występie Gromcaneczek na deskach amfiteatru zaprezentował się Kabaret Dno, Panowie rozbawili do łez publiczność swoimi najciekawszymi skeczami, strojami i choreografiami.

Po występie Kabaretu Dno nastąpiło uroczyste otwarcie wydarzenia:

Koło Gospodyń Wiejskich z Kwaczały, na czele z Panią Ireną Kurzańską częstowało publiczność ze sceny nalewką, która rozeszła się w mgnieniu oka.

Następnie na scenie zaprezentowały się Panie ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich, które brały udział w Ziemniaczysku. Podczas prezentacji KGW nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie i wręczenie nagród z dwóch konkursów: na Najpiękniejsze Stoisko i konkurs pt. ,,Pachnąca Pamiątka”. Za stoisko zostały nagrodzone Panie z Psar, Sierszy, Libiąża, Wygiełzowa i Regulic. Natomiast za najpiękniejszy woreczek z ziołami I miejsce zajęły Panie z Dulowej, II miejsce Panie z Olszyn, a III-go miejsca nie udało się wyłonić...  więc wszystkie pozostałe Panie zajęły III-cie miejsce!

Pan Poseł Marek Sowa postanowił wesprzeć Pana Smaczka – naszą imprezową maskotkę, o towarzyszkę i zamówił na tegoroczne wydarzenie u Pani Lucyny Szwajdych żonę naszej maskotki Panią Ziemniaczkową. Na scenie oficjalnie zaprezentowano uśmiechniętą parę Państwa Ziemniaczkowych.

Przy omawianiu atrakcji nie można pominąć Pań z KGW Mirowa. „Gospodynie Kulinarne Sceny” przygotowywały na oczach zgromadzonej publiczności trzy regionalne potrawy: mirowską parzybrodę, hulajdy, ziemniaki po cabańsku. I powiedzmy sobie szczerze, nie tylko przygotowywały ale i częstowały zgłodniałych gości.

A wisienką na torcie okazał się być Zespół Czerwone Gitary. Artyści zapewnili nam solidną dawkę dobrej muzyki, energii i uśmiechów na twarzy. Okazało się, że mają sporo fanów w powiecie chrzanowskim.

Koncert Czerwonych Gitar zakończył całą imprezę. Szkoda że tak szybko uciekał nam czas i że wszystko się skończyło. Teraz znowu nastrajamy się pozytywnie na drugi rok. Mamy nadzieję że będzie jeszcze więcej gości i uśmiechniętych twarzy.

 

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze