UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Poniedziałek, 14 grudnia 2015
Betlejemskie Światło Pokoju 2015 w LGD „Partnerstwo na Jurze”

W poniedziałkowy poranek, 14 grudnia 2015 roku w biurze LGD zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju z tegorocznym przesłaniem „Zauważ człowieka”, przekazane przez harcerki i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego - Hufiec Chrzanów im. dh dr Zdzisława Krawczyńskiego.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Następnie Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.

W dniu 13 grudnia 2015 r. w Zakopanem, harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali od skautów słowackich Betlejemskie Światło Pokoju. Tym pięknym gestem rozpoczęła się jego wędrówka, która potrwa do 24 grudnia. Harcerze z Hufca Chrzanów tradycyjnie przekazują betlejemskie światło organizacjom, samorządom, parafiom, zakładom pracy, szkołom, osobom potrzebującym, samotnym i mieszkańcom Ziemi Chrzanowskiej.

Biuro Lokalnej Grupy Działania odwiedzili hm Michał Rzepka, Komendant Hufca ZHP Chrzanów oraz harcerze z 21 Ekologicznej Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Horyzont” w osobach: Julia Papierz, Oliwia Urbanik, Hubert Mucha i Bartosz Kubiczek, którzy przekazali LGD Betlejemskie Światło Pokoju.

LGD „Partnerstwo na Jurze” serdecznie dziękuje Panu hm Michałowi Rzepka, Komendantowi Hufca ZHP Chrzanów oraz harcerzom za przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Niezmiernie miło jest nam wyrazić słowa uznania dla działalności i zaangażowania Hufca Chrzanów.

galeria

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze