UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Wtorek, 09 września 2014
Chrzanolandia zaprasza na ... Ziemniaczysko pod Lipowcem - Podsumowanie

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” już po raz czwarty zorganizowała największą imprezę w powiecie „Ziemniaczysko pod Lipowcem” promowaną pod marką produktu turystycznego powiatu „Chrzanolandia”. Patronat honorowy objęli Pan Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego i Pan Adam Potocki Starosta Powiatu Chrzanowskiego.

Tegorocznym motywem przewodnim przedsięwzięcia było przekazywanie, ponadczasowych tradycji kulturowych, popularyzowanie zwyczajów, obyczajów i obrzędów regionu powiatu chrzanowskiego oraz upowszechnianie tradycji rękodzieła ludowego.

W ramach wydarzenia zaprezentowało się ponad 60 wystawców, a atrakcją były liczne warsztaty artystyczne, edukacyjne i rzemieślnicze, gdzie goście mogli spróbować swoich sił, a efekty swojej pracy oczywiście zabrać ze sobą. Różnorodność stoisk sprawiła, iż każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas imprezy prowadzona była kampania Województwa Małopolskiego pn. „Zasmakuj w Małopolsce” prezentująca wszystkim odwiedzającym małopolskie produkty regionalne, które uczestnicy mogli skosztować. Specjalną atrakcją na stoisku kampanii "Zasmakuj w Małopolsce" był pokaz kulinarny w wykonaniu Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Żarek, które częstowały gości żareckimi racuchami z jabłkiem łąckim oraz kapustą z fasolą Piękny Jaś.

Na małej scenie na dzieci czekała Baza Bolka i Lolka z ręcznie wykonanymi dekoracjami. Profesjonalni animatorzy zapewnili moc, gier, zabaw sprawnościowych związanych z bajkowymi postaciami oraz konkursów z nagrodami. Najmłodsi cieszyli się z pamiątkowej fotografii z Bolkiem i Tolą.

W trakcie imprezy uczestnicy mogli skosztować tradycyjnej potrawy „Ziemniaków po cabańsku” przygotowanych przez 27 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu chrzanowskiego, a serwowanych przez KGW z Mętkowa. Ponadto KGW z Kwaczały częstowały tradycyjnymi wypiekami, a potrawami oczekującymi na wpisanie na listę produktów tradycyjnych KGW z Bolęcina - buchtą, KGW z Dulowej - hulajdami, a KGW Mirów – parzybrodą.

Na scenie amfiteatru prezentowali się lokalni artyści. Mogliśmy zobaczyć Zespół „Folklorystyczny” przy KGW Bolęcin z pieśniami i skeczem oraz Zespół Pieśni i Tańca „Małopolanie” z Babic. Imprezę prowadzili aktorzy Teatru Ludowego „Tradycja” z Okleśnej.

Podczas wydarzenia Pan Jerzy Kasprzyk Prezes LGD „Partnerstwo na Jurze” został uhonorowany Krzyżem Małopolski - Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Małopolskiego.

Na scenie amfiteatru wszystkich bawił Kabaret Młodych Panów oraz Zespół Trubadurzy.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Galeria zdjęć

DSC_9649.JPG

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze