UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Wtorek, 03 września 2013
Rozstrzygnięcie Konkursu na "Makatkę z Chrzanolandii"

Na imprezie zorganizowanej przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze” „Ziemniaczysko pod Lipowcem” rozstrzygnięto konkurs na „Makatkę z Chrzanolandii”.

Nagrody uczestnikom konkursu wręczali Pan Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego, Pan Adam Potocki Starosta Powiatu Chrzanowskiego, Pan Jerzy Kasprzyk Prezes LGD „Partnerstwo na Jurze”, Pan Radosław Warzecha Wiceprezes LGD „Partnerstwo na Jurze”.

Pomysł na konkurs na „makatkę” powstał, ponieważ kiedyś była ona nieodzownym elementem ozdobnym w każdej kuchni, skarbnicą mądrości ludowych, powiedzeń i przysłów. Jednym z celów działania LGD jest kultywowanie zamierających tradycji. Złożono 16 prac – tradycyjne na białym płótnie z niebieskimi wzorami jak i kolorowe pokazujące zasób naszego powiatu. Z desek amfiteatru Prezes LGD Jerzy Kasprzyk razem z konferansjerem Panem Zbigniewem Klatką toczyli pojedynek na najciekawsze hasło z makatki:

"Chrzanolandia to ciekawe strony chcesz je poznać jesteś zaproszony” - KGW Luszowice

"Na Podhalu mają owce, na Mazurach ryby blisko, a my tutaj pod Lipowcem mamy piękne Ziemniaczysko” - KGW Jankowice

"Chrzanolandia to kraina, gdzie o troskach zapominasz!, Caban z żoną i teściową w Chrzanolandii żyją zdrowo!” - Maria Wierzba

"Nie chrzań Caban o Holandii, chwal se życie w Chrzanolandii” - Maria Wierzba

"Jak Chrzanolandia wypromuje –to wszystkim się podoba i smakuje” - KGW Regulice

"Chrzanolandia marka nasza - do współpracy was zaprasza” - KGW Dulowa

Konkurs oceniało jury w następującym składzie: Jerzy Kasprzyk – prezes LGD "Partnerstwo na Jurze", Robert Maciaszek - Zastępca Burmistrza Miasta Chrzanowa, Jarosław Łabęcki - Zastępca Burmistrza Miasta Libiąż, Krystyna Barbara Siemek - Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini, Alicja Molenda - wydawca - Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”, Zbigniew Mazur – dyrektor Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich, Marek Grabski – dyrektor Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, Agnieszka Oczkowska – kustosz  Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec. Komisja konkursowa dokonała oceny wszystkich prac i z zadowoleniem podkreśliła wysoki poziom wszystkich konkursów.

Jury konkursowe wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce nagroda 700,00 złotych

Makatka wykonana przez KGW z Luszowic - nagrodzono za nawiązanie do tradycyjnej  formy makatki: technikę wykonania, motyw;

DSC06428.JPG

II miejsce nagroda 500,00 złotych

Makatka wykonana przez KGW „Macierzanki” z Żarek - nagrodzono za wyróżniającą się estetykę, a także motyw zdobniczy;

DSC06431.JPG

III miejsce nagroda 300,00 złotych

Makatka wykonana przez KGW „Lipowianki” z Wygiełzowa - nagrodzono za  umiejętne połączenie  tradycji ze współczesnością.

DSC06418.JPG

Ponadto przyznano dodatkowo 2 wyróżnienia z nagrodą w kwocie 150,00 złotych:

Makatka wykonana przez KGW z Regulic - wyróżniona za ciekawe hasło oraz szatę graficzną,

DSC06419.JPG

Makatka wykonana przez Panią Marię Wierzba z Mętkowa - wyróżniona za humorystyczne hasło.

DSC06421.JPG

 

Pozostałe prace

DSC06435.JPG

 

DSC06436.JPG

 

DSC06437.JPG

 

 DSC06439.JPG

Nagrody w konkursach są finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze