UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Sroda, 29 maja 2013
„Szkoła pachnąca tradycją” - warsztaty pszczelarskie

Co zrobić kiedy użądli nas pszczoła?­­­ ­‑ na te i inne pytania można było poznać odpowiedź podczas warsztatów pszczelarskich zorganizowanych przez LGD „Partnerstwo na Jurze” w dniach 23 i 24 maja 2013 roku. Warsztaty w ramach projektu „Szkoła pachnąca tradycją” przeprowadzili państwo Danuta i Stanisław Feluś z Rybnej. Rodzinna pasieka prowadzona ponad 8 lat jest połączeniem ciężkiej pracy, pasji, przyjemności i samorealizacji.

Podczas spotkania uczniowie mogli zobaczyć szklany ul pokazowy z żywymi pszczołami. Dzieci z ciekawością obserwowały pracę owadów. Dowiedziały się również jak wygląda każdy dzień pracy w pasiece w sezonie oraz poza nim. Na wszystkie nurtujące dzieci pytania cierpliwie odpowiadali państwo Danuta i Stanisław Feluś. Wykładowcy zademonstrowali uczniom niezbędne każdemu pszczelarzowi narzędzia pracy (ubranie ochronne i sprzęt pszczelarski). W kolejnej części spotkania, pszczelarze zapoznali uczestników z produktami wytwarzanymi przez te pożyteczne owady (rodzaje miodu, wartości odżywcze, zastosowanie). Można było także spróbować miodu pszczelego. Dzieci podziwiały wyroby z wosku pszczelego i inne produkty. Spotkanie miało na celu pokazanie dzieciom jak wygląda praca pszczelarza.

Warsztaty te były doskonałą lekcją i zarazem zabawą niosącą za sobą wiele  korzyści  - poszerzyły  wiedzę dzieci na temat życia i rodzajów pszczół oraz efektów ich pracy, a dorośli mogli dowiedzieć się, jak wykorzystać miód i wyroby pszczelarskie nie tylko w kuchni, ale także w medycynie. W zajęcia uczestniczyło 526 dzieci i skierowane były do uczniów szkół i przedszkoli z terenu powiatu chrzanowskiego.

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” składa podziękowania dla państwa Danuty i Stanisława Feluś za wzbudzające ciekawość przeprowadzenie zajęć edukacyjnych, które wśród dzieci znalazły mnóstwo radości i zainteresowania.

Warsztaty zostały przeprowadzone w:
Przedszkolu Samorządowym nr 6 im. Jana Pawła II w Trzebini,
Szkole Podstawowej nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Trzebini,
Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Barana „Bolka” w Libiążu,
Szkole Podstawowej nr 2 im. Leona Kruczkowskiego w Libiążu,
Przedszkolu Samorządowym nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu.

Galeria zdjęć - Trzebinia
Galeria zdjęć - Libiąż

DSC04587.JPG

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze