UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Wtorek, 14 maja 2013
"Szkoła pachnąca tradycją" - warsztaty bibułkarskie i hafciarskie

W dniu 8 maja 2013 r. odbyły się warsztaty w ramach projektu „Szkoła pachnąca tradycją”, których uczestnikami były dzieci z Zespołu Szkół w Żarkach oraz Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Macierzanki” z Żarek. Dzieci poznały historię dziedzictwa kulturowego regionu oraz rozwijały swe talenty manualne.

Przewodnicząca KGW Pani Stanisława Norys opowiedziała na czym polega różnica między szydełkowaniem a robieniem na drutach. Podczas jednego spotkania trudno było opanować wszystkie techniki, ale dzieci poznały podstawy robienia na drutach, jak nawlec odpowiednią ilość oczek oraz podstawowe ściegi: oczko prawe, lewe. Ponadto Panie omówiły jak trzymać szydełko, co robić z włóczką, jak ją trzymać oraz jak zrobić podstawowy splot szydełkowy, czyli łańcuszek, od którego zawsze zaczyna się robótkę szydełkową. Panie z ogromną cierpliwością pomagały uczniom w wykonaniu prostych czynności dziergania, a one chętnie wysłuchiwały praktycznych porad.

Reprezentantki KGW oswajały uczniów z igłą i nitką, ucząc bardzo przydatnych w codziennym życiu czynności jaką jest przyszywanie guzików. Oprócz tego uczniowie mieli możliwość poznania podstawowych zasad haftowania i technik (ściegi płaskie, krzyżykowane) oraz rodzaje haftów (richelieu, na kanwie).

Uczestnicy poszerzyli także swoją wiedzę o tajniki bibułkarstwa. W wyniku prac warsztatowych powstały bukiety kwiatów. W przerwie zajęć młodzi twórcy zostali poczęstowani wypiekami KGW z Żarek.

Prace ręczne zaproponowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Żarek kształcą oko i rękę, wyrabiają smak estetyczny, przyzwyczajają do wysiłku, uczą wytrwałości i znajdują zastosowanie w życiu. Dzięki pozytywnemu usposobieniu oraz poczuciu humoru „Macierzanek”  warsztaty przebiegły w miłej atmosferze.

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” składa podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich z Żarek za zaangażowanie w przeprowadzeniu warsztatów prac ręcznych, które znalazły uznanie wśród  dzieci ze względu na swoje walory kształcące, wychowawcze i praktyczne.

Galeria zdjęć

DSC03531.JPG

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze