UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Sroda, 27 marca 2013
Szkoła pachnąca tradycją - SP nr 3 w Libiążu

Zgodnie z tradycją, w ramach przygotowań do świąt wielkanocnych, w dniu 19 marca 2013 r. odbyły się warsztaty tworzenia palmy wielkanocnej z udziałem dzieci z klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Barana „Bolka” w Libiążu. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzieliły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Libiążanki”.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które bardzo aktywnie uczestniczyły w wykonywaniu ozdób: kwiatów oraz poszczególnych elementów palmy. Palmy zostały skomponowane przy wykorzystaniu żywych elementów takich jak gałązki: brzozy, sosny, bukszpanu, borowiny oraz kwiatów wykonanych z kolorowej bibuły. Wszystkie palmy zostały wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, co jest zgodne z tradycją tworzenia palm w Polsce.

Celem wspólnego wykonanie palmy wielkanocnej było pogłębienie wiedzy na temat symbolicznego znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, a także utrwalenia wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Pani Aleksandra Matysik oraz dzieci z klasy IIa wraz z wychowawcą Panią Aleksandrą Bakalarz podziękowali LGD za pomoc w zorganizowaniu warsztatów oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Libiąża za pielęgnowanie rodzimych ludowych tradycji. Pani Aleksandra Bakalarz powiedziała, że: "(…) kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek, zwłaszcza w tym skomercjalizowanym świecie, w którym większość z nas poddaje się wszechobecnemu pędowi do nowoczesności".

Galeria zdjęć

DSC02921.JPG

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze