UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Poniedziałek, 04 marca 2013
Warsztaty "Szkoła pachnąca tradycją”

LGD „Partnerstwo na Jurze” przeprowadziła pilotażowy program w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Barana „Bolka” w Libiążu, polegający na wzajemnej współpracy Koła Gospodyń Wiejskich ze szkołą. Reprezentantki Koła Gospodyń Wiejskich „Libiążanki” w strojach regionalnych opowiedziały dzieciom z klasy II „a” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu o obrzędach i zwyczajach wielkanocnych swojego regionu.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z tradycjami wielkanocnymi Gminy Libiąż oraz integracja społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym oraz wykreowanie nowych form spędzania wolnego czasu.

Kulminacyjnym punktem warsztatów było wykonanie pod kierunkiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich kartek wielkanocnych zawierających elementy związane z tradycyjnymi obrzędami. Po spotkaniu, każdy zabrał do domu własnoręcznie wykonaną kartkę. Nie zabrakło też części artystycznej, przedstawicielki z Koła Gospodyń Wiejskich uświetniły warsztaty śpiewem.

Na warsztaty przybyli przedstawiciele LGD „Puszcza Notecka”, żeby zobaczyć jakie działania realizuje biuro LGD „Partnerstwo na Jurze” i co ciekawego można wdrożyć na terenie Wielkopolski w ramach „dobrych praktyk”. Wizyta była owocna, ponieważ został nawiązany kontakt z KGW celem wizyty studyjnej na terenie Puszczy Noteckiej.

Podczas warsztatów odwiedził klasę również wizytator Kuratorium Oświaty z Krakowa Pan Leszek Misiak, był mile zaskoczony taką inicjatywą.

Pani Dyrektor Aleksandra Matysik podziękowała LGD za współpracę mając nadzieję na kolejne warsztaty w Szkole Podstawowej nr 3. Wszytko to możliwe jest dzięki Lokalnej Grupie Działania „Partnerstwo na Jurze” organizatorowi warsztatów – powiedziała nauczycielka Aleksandra Bakalarz.

Mamy nadzieję, iż kolejne szkoły dołącza do inicjatywy LGD mającej na celu zapoznanie dzieci z tradycjami terenu objętego LSR – czyli powiatu chrzanowskiego.

Galeria zdjęć

DSC02359.JPG

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze