UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Poniedziałek, 29 października 2012
Warsztaty aktywizacyjne dla KGW na rzecz ekonomii społecznej „Przez ludzi, dla ludzi”

W dniach 19 – 21 października 2012 roku w Zakopanem odbyło się szkolenie warsztatowe z zakresu „Przedsiębiorczości” dla członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu chrzanowskiego.

Zamysłem było pokazanie uczestniczkom, w jak wielu obszarach życia codziennego ekonomia społeczna ma swoje zastosowanie i jacy ludzie są z nią związani. Pokazanie osób, które w ramach ekonomii społecznej odnalazły swoje pasje, rozwinęły się, są aktywne w swoich środowiskach lokalnych, dają możliwość budowania pozytywnego obrazu funkcjonowania ekonomii społecznej, promowania podmiotów ekonomii społecznej i społecznej przedsiębiorczości.
Aspektem działania było promowanie i upowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie rozwoju ekonomii społecznej czyli zachęcenie do zakładania stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych, banków czasu oraz pozyskiwania grantów i dotacji z funduszy europejskich. Poznano potencjał miejscowości z obszaru LSR i zaplanowano możliwości ich rozwoju.

Prowadzone były warsztaty dotyczące wiosek tematycznych oraz poszukiwano tematu na wioskę. W trakcie warsztatów reprezentantki kół gospodyń wiejskich wypełniły ankietę badająca potencjał ich kół i miejscowości w których działają oraz wzięły udział w zabawie integracyjnej.

Intencją było, aby wykorzystać posiadające umiejętności rękodzielnicze KGW w celach zawodowych, zarobkowych, twórczych i hobbystycznych. Dodatkowym zamiarem było  także przekazanie informacji nt. zasad uczciwej konkurencji, możliwości sprzedaży wyrobów rękodzielniczych oraz zasad wyceniania prac. Nawiązano kontakt z osobą prowadzącą sklep z wyrobami lokalnych rzemieślników na terenie Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, w którym KGW również będą mogły prezentować swoje wyroby.

Przeprowadzono warsztaty samorozwojowe kreacji własnego wizerunku służące podniesieniu własnej wartości, których tematem była „Moc naturalnych kosmetyków”.
Wykłady przeprowadzili: Magdalena Wojciechowska – Kuchtiak , Małgorzata Głuszak, Jadwiga Pietrzyk, Ewa Warchoł, Barbara Tomaszek, Anastazja Suchorab.
Na zakończenie Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przekazały podziękowania dla biura za organizację przedsięwzięcia oraz specjalne podziękowanie dla Pana Prezesa Jerzego Kasprzyka  za wkład i serce włożone w organizacje działalności LGD „Partnerstwo na Jurze”.

Podziękowanie od KGW_cz.2.jpg

Podziękowanie od KGW_cz.3.jpg

W szkoleniu uczestniczyło 47 Pań reprezentujących:
Koło Gospodyń Wiejskich w Zagórzu,
Koło Gospodyń Wiejskich „Lipowianki’ z Wygiełzowa,
Koło  Gospodyń Wiejskich „Libążanki” z Libiąża,
Koło Gospodyń Wiejskich z Dulowej,
Koło Gospodyń Wiejskich z Bolęcina,
Koło Gospodyń Wiejskich z Babic,
Koło Gospodyń Wiejskich Nieporazu,
Koło Gospodyń Wiejskich z Jankowic,
Koło Gospodyń Wiejskich z Mętkowa,
Koło Gospodyń Wiejskich z Kwaczały,
Koło Gospodyń Wiejskich z Grojca,
Grupę Śpiewaczo-Obrzędową „Pogorzycanki” z Pogorzyc,
Grupę Śpiewaczo-Obrzędową „Luszowianki” z Luszowic,
Koło Gospodyń Wiejskich z Regulic,
Koło Gospodyń Wiejskich „Macierzanki” z Żarek,
Grupę Śpiewaczo-Obrzędową „Balinianki” z Balina,
Koło Gospodyń Wiejskich „Gromcaneczki” z Gromca,
Koło Gospodyń Wiejskich z Płazy,
Koło Gospodyń Wiejskich z Mirowa,
Koło Gospodyń Wiejskich z Karniowic.

Galeria zdjęć

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze