UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Sroda, 29 września 2021
28.09.2021r. "Stół dziedzictwa kulturalnego i kulinarnego Małopolski"

W dniu 28 września 2021 roku Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo na Jurze" wraz z pracownikami wydziału Promocji i Rozwoju Chrzanowskiego UM oraz Kołami Gospodyń Wiejskich z Mętkowa i z Luszowic miała przyjemność gościć przy Dworku Uniwersytetu Rolniczego na wydarzeniu o nazwie "Stół dziedzictwa kulturalnego i kulinarnego Małopolski". Impreza była podsumowaniem całego projektu naukowego poświęconego Katalogowi Dziedzictwa Kulturowego Małopolski  "Cultural heritage of small homelands". Wśród wystawców dominowały Koła Gospodyń Wiejskich i reprezentacje gminnych ośrodków kultury, a prezentowanymi elementami dziedzictwa kulturowego były głównie lokalne produkty spożywcze: pierogi, ziemniaki zasmażane, ciasta drożdzowe, tradycyjne przetwory owocowe i warzywne, sery, wędliny i dorobek artystyczny.

Reprezantantki KGW z Mętkowa i z Luszowic zaprezentowały tradycyjne potrawy takie jak: ziemniaki po Cabańsku oraz Kluski Tlone z Luszowic. Na stole nie zabrakło oczywiście lokalnego przysmaku - Krówki Regulickiej, ktora rozeszła się w ekspresowym tempie oraz Buchty Bolęcińskiej. Na placu przy Dworku UR unosił się zapach ziemniaków po Cabańsku, które w tradycyjnych kociołkach powoli piekły się na ogniskach. Uczestnicy wystaw skuszeni pięknym zapachem chętnie próbowali naszych dań i tłumnie odwiedzali stoiska.

Serdecznie dziękujemy pracownikom wydziału Promocji i Rozwoju z Chrzanowskiego UM za zaproszenie na wydarzenie i współpracę, KGW z Mętkowa oraz Luszowic za przygotowanie pysznych potraw i oprawę stoisk wystawniczych oraz Panu Henrykowi Tatar - Sołtysowi Mętkowa za pomoc i współpracę.

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze